Pilotaż wycieczek      +48 504 008 721        info@moja-italia.pl        malgorzata.duraj@gazeta.pl

Osoba pracująca na etacie szuka pracy, a gdy ją znajduje i otrzymuje, ma poczucie pewnej stabilności zatrudnienia.

Zupełnie inaczej jest w przypadku pracy pilota i własnej działalności gospodarczej. Zamiast jednego pracodawcy mam grono współpracujących Biur.  Dlatego bardzo ważne dla mnie są opinie moich turystów - dla potencjalnych pracodawców stanowią potwierdzenie mojej rzetelności.

Pozytywne głosy turystów są dowodem dla Organizatora, że właściwie dobrał pilota, ale mogą też zachęcić innych organizatorów do skorzystania z usług danego pilota. Dziękuję zatem serdecznie wszystkim moim turystom, którzy dobrze oceniwszy moją pracę, zechcieli się na ten temat wypowiedzieć.

Lista referencyjnych Biur Podróży - dostępna na życzenie.

- - - - * * * - - - -

Z opinii uczestników na profilu FB Biura Podróży:

"Byłem z żoną na tej wycieczce. Pogoda cudowna, program wycieczki ciekawy. Było pięknie a nasza pilot pani Małgosia D. cały czas interesująco opowiadała o odwiedzanych miejscach i ogólnie o Włoszech. Perfekcyjnie wykonywała swoje obowiązki." Jan K.

"Również byłam na tej wycieczce, bardzo ciekawy program, a Pani pilot - Małgosia cudowna, ogromna wiedza, ciekawie opowiadała, anielska cierpliwość do ludzi, mimo że ktoś zapytał o coś już któryś raz, zawsze cierpliwie odpowiadała bez poirytowania. Zawsze pomocna jak zaszła taka potrzeba. Cudowna i ciepła osoba" Aneta B.

"Byłam z Córką. Program zrealizowany, pogoda nam dopisała, humory i apetyt też 😀 Pani Małgosia D ma dużą wiedzę i dar do jej przekazywania👌🏻 Cierpliwość i spokój anioła. Dziękujemy i pozdrawiamy 🙂" Anna Sz.

"Włoskie marzenia: Rzym i Toskania", 16-23 marca 2024

- - - - * * * - - - -

Z opinii uczestników na profilu FB Biura Podróży:

"W pełni doceniam profesjonalizm i zaangażowanie pani Małgosi Duraj, która podczas tego pobytu zaprezentowała nam wszystkim ogromną ilość cennych i ciekawych informacji." Piotr F.

"Kolory Portugalii", 29 lutego - 7 marca 2024

- - - - * * * - - - -

Dzień dobry. Bardzo dziękuję za zdjęcia. (...) Dziękuję również za piękne prowadzenie naszej pielgrzymki oraz wspaniały i bardzo bogaty przekaz o miejscach, które odwiedziliśmy. Pozdrawiam serdecznie, Urszula K.

Pielgrzymka do Portugalii, 6-13 listopada 2023

- - - - * * * - - - -

Wycieczka na Sycylię, 15-24 października 2023

- - - - * * * - - - -

Pani Małgosiu! Jeszcze raz to wyrazimy, że jesteśmy pełni podziwu dla Pani wiedzy i talentu organizacyjnego. DLatego jeszcze raz bardzo dziękujemy, Krystyna i Mirosław O.

Wycieczka do Włoch, 7-13 października 2023

- - - - * * * - - - -

Pani Małgosiu, jeszcze raz dziękujemy za pielgrzymkę-wycieczkę po Włoszech. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy, jaką nam Pani przekazała podczas trwania pielgrzymki. Dziękujemy za wszystkie przekazane nam materiały (...) Życzymy dużo sukcesów w pracy i w życiu osobistym. Pozdrawiamy, Elżbieta i Andrzej J.

 

Bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam z Bydgoszczy. Brakuje mi Pani miłego głosu! Hanna O.

Pielgrzymka do Włoch, 4-18 września 2023

- - - - * * * - - - -

 

- - - - * * * - - - -

 

Pielgrzymka do Francji, Hiszpanii i Portugalii ŚDM, 25.07-09.08.2023

- - - - * * * - - - -

Dziękuję bardzo za pani obecność, opiekę, ogrom przekazanych wiadomości o miejscach, w których byliśmy i dodatkowo o widokach zza okien autokaru. To dodatkowe i niezapomniane atrakcje! (...) Katarzyna O.

Wycieczka samolotowa do Rzymu, 15-18 czerwca 2023

- - - - * * * - - - -

Dziękuję, pani Małgosiu za piękne opowiadanie i oprowadzanie  po Włoszech. Na zawsze pozostanie to miłym wspomnieniem. Maria O.

Wycieczka do Włoch, 29.03-05.04.2023

- - - - * * * - - - -

Dziękuję bardzo, pani Małgosiu za piękne zdjęcia i wspaniałe prowadzenie naszej grupki. Jestem już w domu przy kominku. Pozdrawiam serdecznie, Danuta W.

Pielgrzymka do Portugalii, 13-20 lutego 2023

- - - - * * * - - - -

Z ankiet wypełnianych przez Uczestników:

"Jestem bardzo zadowolona. Pani przewodnik była wspaniała, pięknie prowadziła wycieczkę"

"Jestem pod dużym wrażeniem umiejętności naszej pani przewodnik"

"Wycieczka bardzo udana. Wrażenia super. Przewodnik - rewelacyjny (niesamowita wiedza i bardzo ciekawie Pani opowiadała). Polecam Biuro i Panią Małgorzatę!"

"Przewodnik - pani Małgosia - pełna charyzmy - bardzo ciekawie opowiadała o Pradze, bardzo dobrze przygotowana, potrafi umiejętnie zdyscyplinować grupę młodzieży"

"Pani przewodnik wykazała się ogromną wiedzą i w bardzo ciekawy sposób nam ją przekazała"

 

Wycieczka do Pragi, grudzień 2022

- - - - * * * - - - -

Pani Małgosiu, dziękuję za troskliwą opiekę nad naszą grupą i niezwykle interesujące opowieści o pięknych miejscach, które mogły podziwiać nasze oczy. (...) Jeszcze raz dziękuję i jestem pod wrażeniem też pięknego języka polskiego, jakim Pani opowiada :)  Pozdrawiam z Łodzi, Ela P.

Pozdrawiam i dziękujemy za ogrom wiadomości. Elżbieta i Roman D.

Pielgrzymka do Włoch, 5-12 listopada 2022 

 - - - - * * * - - - -

Dziś powróciliśmy z pięknej Italii, a przewodnikiem-pilotem była właśnie Pani! To nasza pierwsza wycieczka objazdowa, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć.  Pomimo zmęczenia nadal jesteśmy pod ogromnym wrażeniem przepięknych włoskich regionów. Audiencja Papieska (wielkie wzruszenie?), Monte Cassino (bardzo ważny akcent patriotyczny), bogactwo artystyczne oraz kulturowe... bezcenne!!! A wszystko to okraszone nadzwyczaj bogatą wiedzą oraz wysublimowaną formą przekazu?Dziękujemy z całego serca za niezwykle istotne doświadczenie. Joanna, Piotr oraz Marcin. Do zobaczenia!

Wycieczka do Włoch, 15-21 października 2022 

 - - - - * * * - - - -

 

 - - - - * * * - - - -

Pani Małgosiu, dziękujemy za profesjonalizm, ogrom posiadanej i przekazanej wiedzy, uśmiech, życzliwość i cierpliwość dla nas. Życzymy wszelkiej pomyślności, grupa Smętowo Graniczne i okolice

Pielgrzymka do Włoch, Francji, Hiszpanii i Portugalii, 06-16 lipca 2022

 - - - - * * * - - - -

Pani Małgosiu, bardzo dziękuję za przesłanie zdjęć i za niesamowitą podróż w tyle ciekawych turystycznie miejsc nie tylko naznaczonych świętością. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy tę podróż odbyć z najlepszą Ekipą (Pani Małgosia i kierowcy: Pan Mateusz i Pan Daniel) Biura Pielgrzymkowo-turystycznego ARCUS. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i przesyłamy serdeczne pozdrowienia, życząc dla Państwa samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Mamy nadzieję spotkać się na następnej pielgrzymce. :))))
Henryka i Zbigniew W., Pielgrzymka do Włoch, Francji, Hiszpanii i Portugalii, 25.06 - 06.07.2022

 - - - - * * * - - - -

"Małgosiu, serdecznie dziękuję za współpracę i pomoc w organizacji. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję jeszcze współpracować. Załączam najserdeczniejsze życzenia wszystkiego dobrego."

Wycieczka do Włoch, 11-22 czerwca 2022

 - - - - * * * - - - -

 

Wycieczka do Włoch, 3-9 kwietnia 2022

- - - - * * * - - - - 

"(...) Gratulacje dla niezastąpionej pilotki Małgosi Duraj oraz super profesjonalnej ekipy kierowców. Z gorącymi pozdrowieniami dla wszystkich." Renata K.

"Było bardzo fajnie, dużo można było się dowiedzieć zarówno od pani pilot, jak i pani przewodnik, a kierowcy w składzie męsko-damskim bezpiecznie dowieźli nas do celu." Magdalena W.

"Wyjazd udany, super towarzystwo" Dariusz S.

Sylwester w Mediolanie, 30.12.2021-02.01.2022

- - - - * * * - - - -

Pani Małgosiu, jeszcze raz serdecznie dziękuję za wspaniałą włoską przygodę. Życzę wszystkiego dobrego w życiu osobistym i zawodowym.

Pozdrawiam
Lidka P.

Pielgrzymka do Włoch, 9-17 listopada 2019 

- - - - * * * - - - -

Dzień dobry pani Małgosiu, dziękujemy ślicznie za Pani opiekę jako pilota, za super przekaz bogatej wiedzy o miejscach, które odwiedziliśmy.

Pozdrawiamy serdecznie, Ewa i Janusz J.

Pielgrzymka do Włoch, 22 czerwca - 3 lipca 2019

 - - - - * * * - - - -

 Droga pani Małgosiu, serdecznie dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie, za szeroką i rzetelną wiedzę geograficzną i historyczną, dzięki której mieliśmy możliwość poznania Włoch, za wspaniałą atmosferę, cierpliwość, wyrozumiałość i każdy uśmiech. (...)

 Pielgrzymka do Włoch, 15-22 października 2018

 - - - - * * * - - - -

 - - - - * * * - - - -

Pani Małgosiu, serdecznie dziękujemy za wiedzę o Pradze, jaką się Pani z nami podzieliła! Pani erudycja, takt i dowcip zrobiły na nas wrażenie. Jeśli będziemy w przyszłości w Polsce, chętnie skorzystamy z oferty Biura z Pani pilotażem. Serdecznie pozdrawiamy, Grażyna i Anthony W.

Wycieczka do Pragi, 11-12 sierpnia 2018

 - - - - * * * - - - -

 Szanowni Państwo !

W dniu wczorajszym zakończyła się organizowana przez Państwa pielgrzymka "Toskańskie impresje", w której miałem wielką przyjemność uczestniczyć. Podobał mi się program pielgrzymki, bardzo ciekawy od strony poznawczej, przy czym tak skonstruowany, by nie "zagonić" pielgrzyma - turysty uwzględniający czas wolny na odpoczynek lub indywidualne zwiedzanie. Najlepszy program byłby niczym, gdyby nie było osoby go realizującej czyli pilota. W przypadku naszej pielgrzymki była nim nieoceniona pani Małgosia Duraj. Mam już prawie 70 lat i jeździłem na wiele turystycznych imprez, ale tak wspaniałego pilota jeszcze nie spotkałem. Pani Małgosia to osoba bardzo ciepła, opiekuńcza przy tym świetnie panująca nad grupą, bardzo sprawna organizacyjnie. Zachwycająca wiedza na temat zwiedzanych miejsc i trasy przejazdu przekazywaną w sposób niezmiernie interesujący. Codzienie byliśmy obdarowywani przez Panią Małgosię ciekawymi materiałami dotyczącymi zwiedzanych miejsc.

Wysoko oceniam też pielgrzymkę pod kątem warunków bytowych: wygodny autobus, dobre hotele i wyżywienie.

Gratuluję zorganizowanej pielgrzymki. Bardzo dziękuję Biuru i osobiście Pani Małgosi.

Pozdrawiam serdecznie. Wdzięczny uczestnik

Pielgrzymka do Toskanii, 1-10 lipca 2018

 - - - - * * * - - - -

 Temat: Dzięki za przepiękną pielgrzymkę do Toskanii.

Wiadomość: Szanowna Pani Małgosiu ! Serdeczne dzięki za przeprowadzoną więcej niż w sposób wzorowy wczoraj zakończoną pielgrzymkę do Toskanii. Dzięki za ciekawe i ciekawie przekazane wiadomości o zwiedzanych miejscach, za uśmiech, cierpliwość, troskę o najdrobniejsze nawet sprawy, sprawność organizacyjną. Życzę Pani wielu sukcesów w Pani niełatwej pracy, zdrowia i powodzenia w życiu osobistym. Pozdrawiam serdecznie. Jacek Sz.

Pielgrzymka do Toskanii, 1-10 lipca 2018

 - - - - * * * - - - -

 Pani Małgosiu!

Dziękujemy za piękną i wspaniałą wycieczkę, za pięknie opowiadane historie, za wyrozumiałość, za cierpliwość, za kawę serwowaną na śniadanie, za ogromną wiedzę, za poczucie humoru, za naukę włoskiego, za uśmiech, za dobrą organizację, za harmonię - pani Małgosia i słonecznik to jedność, za opiekę, za pomoc w każdej sytuacji, za pokazanie nam ciekawych miejsc, za brak kary za niezdyscyplinowanie, za markety (możliwość tankowania), za pomoc w odnalezieniu współpielgrzymów w pokojach, zadowcipy, za świetnie poprowadzony egzamin-quiz, za okulary na super fryzurce, za sokoli wzrok w odnajdowaniu nas w tłumie, ze świetną polszczyznę i za słodkie BACI na koniec

Pielgrzymka do Włoch, 14-21 maja 2018

 - - - - * * * - - - -

Z podziękowaniem za wspaniałą organizację i atmosferę! Uczestnicy wycieczki z III LO w Inowrocławiu, 5-10.06.2017

 

  - - - - * * * - - - -

Witam Małgosiu!

Minęło troszkę czasu od naszego wspaniałego wyjazdu do Włoch. Wciąż wspominamy udany wyjazd, piękne widoki włoskich miasteczek i okolic. Wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni z wyjazdu, o czym w każdej możliwej sytuacji opowiadają. Ostatnio byliśmy na basenach termalnych w Chochołowie i Bukowinie Tatrzańskiej, mieliśmy więc okazję do wspomnień. Większość wyraża chęć ponownego wyjazdu. (...) Pozdrawiam serdecznie Renata.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


 - - - - * * * - - - -

Witam !

Chciałabym złożyć serdeczne podziękowania dla Pani Małgorzaty Duraj, rezydenta Państwa biura podróży.

Podczas tegorocznych wakacji zimowych we Włoszech (Ponte di Legno) złamałam rękę z winy pracownika wyciągu. Pani Małgorzata była nieoceniona, bardzo oddana sprawie, zaangażowana w czynności związane z moim problemem. Wykazała sie dużym profesjonalizmem i empatią. Mam nadzieję, że doceniają Państwo swoich najlepszych pracowników - w mojej ocenie Pani Małgorzata zasługuje na dużą pochwałę.

Pozdrawiam Małgorzata G. z Poznania.

zima 2016/2017

 - - - - * * * - - - -

 

 - - - - * * * - - - -

Dzień dobry Pani Małgosiu

Choć ciało ponad tydzień temu wróciło, to myśli dalej wędrują po Italii. Nie mając innego pomysłu na urlop, wybrałam się na pielgrzymkę śladami Ojca Pio. Program wydał mi się ciekawy, lecz wykonanie przerosło wszelkie moje oczekiwania. Bardzo dużą zasługą jest Pani wielka wiedza i  nieukrywana fascynacja Italią oraz ciężka praca. Jeszcze raz za wszystko bardzo dziękuję i mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze na jakimś szlaku.

Pozdrawiam, Krystyna N., Wrocław

Włochy, 5-14/09/2016

 - - - - * * * - - - -

Droga Pani Małgosiu!

(...) Pięknie dziękuję z cudowną podróż po słonecznej Italii. Za to, w jak cudowny sposób, z pasją opowiadała Pani o wszystkich miejscach, które odwiedziliśmy lub mijaliśmy po drodze, o ludziach, o kulturze, o jedzeniu. Do tego spokój, cierpliwość i ta polszczyzna! (...) Ogromną ma Pani wiedze na temat Włoch, pięknie ją Pani umie przekazywać (...) Można Pani słuchać godzinami! Dziękuję za wspólne podróżowanie i do zobaczenia! Ania z Lubania, Włochy 25.08 - 03.09.2016

 

 - - - - * * * - - - -

 Witam bardzo serdecznie.

Chce Pani jeszcze raz w imieniu swoim i całej grupy bardzo serdecznie podziękować za wszystko: za przygotowanie programu i noclegów, za niewyczerpany zasób wiedzy i umiejętne dzielenie się nią, za atmosferę w grupie i cierpliwość, a przede wszystkim za zaufanie i współpracę. Bardzo miło było Panią poznać i spędzić tych kilka dni razem. I pomimo tych kilometrów, jakie nas dzielą, zostanie Pani częścią naszej grupy, bo zabraliśmy Panią w sercu i pamięci. Podopieczni już pytają: "ciekawe, jak tam Pani Małgorzata?" i proszę wierzyć, że tak będzie jeszcze długo :)

Zaproszenie do nas cały czas pozostaje w sile.

(...)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję, Jadwiga

Włochy, 08-17.10.2015

 

 - - - - * * * - - - -

 Dzień dobry,

(...) piszę, bo przede wszystkim chciałabym powiedzieć, że jestem zachwycona Pani pracą!

Z jednej strony - jak już padło - byliśmy zaopiekowani jak u mamy, z drugiej... no właśnie, mnie osobiście urzekło, choć może niezbyt popularnie to zabrzmi, jak Pani pięknie mówi po polsku! oraz że zamiast zabijać nas datami i gęstą historią, z pasją opowiadała nam Pani po prostu o  ludziach, o ich kulturze, o czasach, miejscach i okolicznościach, w których żyją/żyli. A tym co Pani mówiła doprowadziła nas Pani w miejsce, w którym nie sprawdziliśmy odruchowo w googlach kto namalował tę Wenus, tylko impulsywnie stwierdziliśmy "zapytamy Pani Gosi". I nie wiem, czy powinnam "donosić", ale wiem, że ksiądz był równie zachwycony tym, w jaki sposób mówiła Pani o tej "świętszej" stronie wyprawy.

I zupeeeełnie pomijam, że robiła Pani to wszystko z uśmiechem, serdecznością i wieeeelką cierpliwością, mimo że wielokrotnie zostało udowodnione, iż nie ma takiej obory, której polska pielgrzymka nie byłaby w stanie zrobić...

Do laurki dołączam zdjęcia (...)

Pozdrowienia, Marta Z.

Włochy, 25.09 - 05.10.2015

 - - - - * * * - - - -

Pani Małgosiu,

Dziękuję za ogromną wiedzę, umiejętność jej przekazania, życzliwość, cierpliwość i "słonecznikowe" prezenty.

Pozdrawiam serdecznie, Dorota K.

Włochy 14-25.07.2015

 - - - - * * * - - - -

 Skontaktował się z nami Pan, który organizował wyjazd do Rzymu z Twoim pilotażem (grupa 17-22 maja). Zamówił już kolejną wycieczkę dla grupy! Poinformował mnie, że nie ma żadnych uwag do Twojej pracy i uważa, że bardzo dobrze poprowadziłaś grupę. Dziękujemy Tobie za dobrze wykonaną  pracę.

Michał L.

Biuro z Inowrocławia

 - - - - * * * - - - -

 Podziękowania od grupy 11-18 kwietnia 2015:

 - - - - * * * - - - -

Ciao Margherita,

grazie dell'ottima collaborazione, ci vediamo l'anno prossimo!!

Daiana, Iride Hotels

 - - - - * * * - - - -

 Sezon zimowy 2014/2015

 - - - - * * * - - - -

 Podziękowania od grupy z parafii w Polanowicach 6-14 października 2014:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Podziękowania od grupy 30.06 - 08.07.2014:

 - - - - * * * - - - -

Serdeczne podziękowania za oprowadzanie nas po zakątkach Włoch, za przybliżenie historii tego kraju i przekazanie nam wielu ciekawostek dotyczących odwiedzanych miejsc.

Urszulanki z Wrocławia

Włochy, 14-20.06.2014

 - - - - * * * - - - -

Pani Małgosiu, jeszcze raz chciałabym podziękować za cudowną pielgrzymkę. Ma pani dar w sobie, miło się Pani słuchało i cieszę się, że mogłam Panią poznać. Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka S.

Włochy, 21-30.05.2014

 - - - - * * * - - - -

Pozdrowienia i podziękowania dla Pani Małgosi za wspaniałą pielgrzymkę.

Dziękujemy i pozdrawiamy. Pielgrzymi, gród Lecha.

Niezapomniane chwile pod Pani przewodnictwem.

Pani Małgosiu, wielkie BÓG ZAPŁAĆ za poprowadzenie nas po ziemi włoskiej i polskiej: od Watykanu po Bardo Śląskie. Wdzięczni pielgrzymi

Włochy, kanonizacja św. Jana Pawła II, 24.04 - 05.05.2014

 - - - - * * * - - - -

W okresie od 21 do 29 marca 2014 byłem w Temu w hotelu Avio. Genialny wyjazd, wspaniałe warunki pobytowe, wspaniałe warunki narciarskie, dobra pogoda, znakomite wyżywienie. Wróciłem o kilogram cięższy ! Proszę za waszym pośrednictwem złożyć wyrazy szacunku i ogromne podziękowanie dla Pani Małgorzaty Duraj. Od chwili, gdy dołączyła do nas w okolicy Insbrucka, dało się poczuć, że jest ktoś, kto się nami zajmuje! Przez całą resztę drogi opowiadała nam o Włoszech i regionie, do którego jedziemy. Poznaliśmy trochę historii, tradycji, gospodarki regionu. A już tam na miejscu była na każde nasze życzenie i pomagała w różnych dziwnych sprawach, a znam tę pomoc z autopsji. Pani Małgorzata to miła, sympatyczna, ciepła, opiekuńcza istota. Życzyłbym każdemu uczestnikowi wyjazdu mieć takiego Anioła Stróża. Tak więc raz jeszcze proszę o przekazanie podziękowania i pozdrowień dla Pani Małgorzaty.

Pozdrawiam pracowników biura. Bogdan K.

 - - - - * * * - - - -

Małgosiu, bardzo miło wspominam Twoja Osobę. Jesteś super przewodnikiem i posiadasz bardzo dużo inteligencji. Będę Cie polecać wszystkim potrzebującym, wyjeżdżającym do Rzymu, a być może, że i ja jeszcze skorzystam z Twojej Osoby, jako przewodnika.

Chciałabym jeszcze pojechać do Rzymu, gdyż uważam, że dopiero teraz byłabym w stanie więcej przyswoić wiadomości i bardziej nasycić się pięknym Rzymem, bo rzeczywiście Rzym jest niepowtarzalny.

Ala B., październik 2013

 - - - - * * * - - - -

 Podziękowania od grupy 8-17 września 2013:

 

  - - - - * * * - - - -

 Z ankiet wypełnianych przez Uczestników:

"Ogromny zasób wiedzy i orientacji w terenie. Potrafi ciekawie przekazywać informacje"

"Bardzo dobre przygotowanie, znakomita wiedza, ciekawe przekazywanie tresci"

"Uprzejma i pomocna. Bogata wiedza"

"Życzymy Firmie więcej takich pilotów"

"Bardzo dobre przygotowanie, imponująca znajomość tematów związanych z Italią i odwiedzanymi miejscami"

"Ogromna kultura osobista, kultura słowa. Kompetencja i profesjonalizm"

"Pani pilot bardzo miła, uprzejma, wychodząca naprzeciw oczekiwaniom pielgrzymów. W każdej chwili służąca swoją wiedzą i pomocą"

"Pilotka z powołania"

Włochy, sierpień 2013

 - - - - * * * - - - -

Pani Małgosiu, serdecznie dziękuję za pilotowanie naszej pielgrzymki. Ma Pani niesamowitą wiedzę i cudny sposób jej przekazywania. Ja kocham Italię, a Pani oprowadzanie po niej było jak przygoda. Dzięki wielkie!

Pozdrawiam, Dorota (lipiec 2013)

 - - - - * * * - - - -

Tydzień temu wróciłam z pielgrzymki z Włoch, jestem zachwycona pięknem tego kraju. To dzięki Pani i Pani wielkiej wiedzy o tym kraju wyjazd uważam za tak udany. (...)

Ela, 5-13.07.2013

 - - - - * * * - - - -

Witam i pozdrawiam (...) Wszyscy jesteśmy bardzo i to bardzo zadowoleni i chcielibyśmy z Panią opłynąć kulę ziemską. Z takim przewodnikiem to można iść na koniec świata. Miło i pełne podziwu wspominamy tę wycieczkę, na pewno do końca życia zostanie w naszej pamięci. (...)

Danuta, lipiec 2013

 - - - - * * * - - - -

Pani Małgosiu, wdzięczni za cudowną atmosferę, za  bogactwo wiadomości, którymi nas Pani każdego dnia raczyła, za doskonałą organizację pielgrzymki, za opanowanie i ciepło, którym nas Pani otaczała DZIĘKUJEMY!!! (...) Życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz bezpiecznych powrotów.

Pielgrzymi z Poznania, 11-19.05.2013

 - - - - * * * - - - -

Witam Pani Małgosiu, (...), przyznam, że z przyjemnością się z Panią współpracuje i zapewniamy, iż będziemy korzystać z Pani doświadczenia i profesjonalnego podejścia do wykonywanych zadań, jeszcze raz dziękujemy za przygotowany program

Robert W.

Biuro z Wrocławia

wiadomość e-mail 07.11.2012

 - - - - * * * - - - -

Na ręce Organizatora wyjazdu:

Szanowny Panie,

pragniemy podziękować Panu za bardzo udaną wycieczkę, a szczególnie za zaangażowanie Pani Małgorzaty Duraj jako pilota (przewodnika) grupy. Mieliśmy już wiele okazji uczestniczyć w organizowanych przez Pana Biuro wycieczkach, ale dopiero podczas tego wyjazdu uzyskaliśmy pełną satysfakcję turystyczno-duchową. Stało się to za sprawą naszej przewodniczki p. Małgosi Duraj. Pani Małgosia uświadomiła nam, jak można poprowadzić grupę w sposób niezwykle profesjonalny, a zarazem delikatny i opowiadać o niezwykłych miejscach we Włoszech z taką pasją i zachwytem, że naprawdę chciało się słuchać. Była to dla wszystkich "uczta duchowa". Warto też podkreślić  to, że każdy z uczestników otrzymał przygotowane przez p. Małgosię dodatkowe materiały informacyjne uzupełniające przekazywane informacje, a także miłe, drobne pamiątki z wyjazdu związane z miejscem zwiedzania, bądź dla lepszego zapamiętania odwiedzanych miejsc. Jeszcze raz gratulujemy trafnego wyboru przewodnika i dziękujemy za umożliwienie spędzenia miłych chwil na gościnnej włoskiej ziemi.

Jadwiga i Stanisław D. z Kalisza.

Włochy, 15-22 września 2012

 - - - - * * * - - - -

Na ręce Organizatora wyjazdu:

Witam serdecznie.

W dniach 3-12 września br. uczestniczyłam w przepięknej pielgrzymce do Włoch. Pragnę z całego serca podziękować za profesjonalną organizację każdego dnia Kierownictwu Biura Pielgrzymkowego, a przede wszystkim Pani Małgosi, która z ogromnym zaangażowaniem, swoim wdziękiem, wszechstronną i ogromną wiedzą pilotowała naszą grupę i bliżej pozwoliła nam poznać położenie, historię, kulturę wszystkich odwiedzanych pięknych, niezwykłych miejsc  Półwyspu Apenińskiego.

Bardzo serdecznie dziękuję.

Zosia Olszewska z Olsztyna

 - - - - * * * - - - -

Od Organizatora:

Witaj Małgosiu, dziękuję ze super obsługę obu grup. Jesteś oceniana bardzo wysoko. Pozdrawiam serdecznie.

Edyta

Czechy, 16-19.05.2012

Włochy, 27.05-02.06.2012

 - - - - * * * - - - -

Pani Małgoniu - przepraszam, ze nie zadzwoniłam od razu (...). Wszystko ok. Grupa bardzo zadowolona. Dziękuję jak nie wiem co. Będziemy w kontakcie. Mam nadzieję, że znajdzie Pani jeszcze czas dla nas - w najbliższej przyszłości.

Pozdrawiam i duża buźka, Małgorzata S.

Włochy, 8-11.02.2012

 - - - - * * * - - - -

Szanowna Pani Małgorzato!

Złotowiacy (i nie tylko) serdecznie dziękują za ucztę intelektualno-duchową, jaką mogliśmy przeżyć za Pani sprawą w czasie naszego pobytu w Wiecznym Mieście... 02-08.09.2011. Szef Biura obiecał mi, że "zmusi" Panią do rozszerzenia uprawnień o Kresy... tak, abyśmy mogli w przyszłym roku znowu razem przeżyć piękne i ciekawe chwile.

Niech Ten, który wie o nas wszystko wspiera Panią...

Z pamięcią w modlitwie ks. Arkadiusz K. i wspólnota złotowska. Szczęść Boże!

 - - - - * * * - - - -

Wiadomość wysłana ze strony przez:

Imię i nazwisko: Jacek H.

Temat: Podziękowanie

Italia z Panią Małgosią i Jej słonecznikiem 25.06.-06.07.2011...w dwóch słowach...chapeau bas!!!

Dorota i Jacek H.

 - - - - * * * - - - -

Witam,

Pani Małgosiu, pamiętając świetną wycieczkę objazdową do Włoch, której była Pani pilotką (i to wspaniałą, a nawet ośmielę się powiedzieć, że najlepszą ze wszystkich mi znanych :) ) zainteresowałam się jednym z programów znajdujących się na Pani stronie internetowej (chodzi o Rzym 2011 - wycieczka samolotowa).

(...)

Pozdrawiam, Anna L.

 - - - - * * * - - - -

PODZIĘKOWANIA DLA PANI MAŁGOSI :-)

Słonecznik był z nami całymi dniami,

Szkoda, że nocami też nie było go z nami.

Dużo zwiedziliśmy, doskonale się bawiliśmy,

Czas nam umilała nasza Pani Małgosia kochana.

Cukierki były codziennie, rozpuściła nas Pani niezmiernie,

Opowiada Pani ciekawie, wiemy, co we włoskiej piszczy trawie.

Chcemy Panią za rok - na pewno wrócimy do Włoch!

Lecz starczy tej opowiastki - należą się Pani oklaski

 

Grazie,

uczniowie XXV LO w Poznaniu wraz z opiekunami

Włochy, 03.03.2011

 - - - - * * * - - - -

Wiadomość wysłana ze strony przez:

Imię i nazwisko: Andrzej K.

Witam serdecznie Pani Małgosiu. Jeszcze raz dziękuję za profesjonalną opiekę nad grupą 15-22.05.2011. Już myślę o nowym wyjeździe tym razem północne Włochy, ale z mocnym akcentem na Rzym i zwiedzanie Watykanu. (...) Pozdrawiam, Andrzej K.

 - - - - * * * - - - -

  - - - - * * * - - - -

Wiadomość wysłana ze strony przez:

Imię i nazwisko: Iwona K.

Nazwa firmy: Caritas Ujście

Temat: Pielgrzymka 24.02-03.03.2011

Kochana Pani Małgosiu!

Jeszcze raz pragniemy podziękować za bardzo ciekawą, poetycką wręcz podróż do bujnie zielonej Italii. Chylimy czoła przed Pani ogromną wiedzą i profesjonalizmem. Dziękujemy również za życzliwe podejście i wspaniałą atmosferę. Ciekawostki o państwie włoskim na długo pozostaną w naszej pamięci. Teraz Wieczne Miasto, podobnie jak Wenecja i Florencja oraz Padwa nie kryje już przed nami żadnych tajemnic :-)

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy kolejnych cudownych chwil w ojczyźnie Romulusa i Remusa

Pielgrzymi z Ujścia, 24.02.2011-03.03.2011

 - - - - * * * - - - -

 Podziękowania od grupy 15-22 października 2010

 

  - - - - * * * - - - -

Pani Małgosi -

dziękujemy za ciekawe, obrazowe, POETYCKIE opowieści, dzięki którym poczuliśmy różnorodne klimaty Włoch

Pielgrzymi z wyjazdu 4-13 października 2010

 - - - - * * * - - - -

W dniach od 25 września do 3 października br. z grupą parafian w liczbie 48 osób odbyliśmy pielgrzymkę do Rzymu, stolicy chrześcijaństwa. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od nawiedzenia Bazyliki św. Pawła, modląc się przy grobie Apostoła Narodów. Odwiedziliśmy też najstarszy kościół Rzymu - Bazylikę św. Jana na Lateranie, którą zbudował cesarz Konstantyn Wielki, syn św. Heleny, który po 300 latach prześladowań zagwarantował wolność wyznawcom Chrystusa. Największym naszym przeżyciem było nawiedzenie Bazyliki św. Piotra na Watykanie, modlitwa przy grobie św. Piotra Ap. i sprawowanie Mszy św. w podziemiach Bazyliki tuż obok grobu Ojca św. Jana Pawła II i po skończonej Mszy św. modlitwa całej naszej grupy przy Jego grobie. Było to dla nas głębokie i wzruszające przeżycie, które  u wszystkich wycisnęło serdeczną łzę wspomnień z czasów Jego pontyfikatu a zwłaszcza pogrzebu. Modliliśmy się za naszą parafię, za Ojczyznę i o rychłą kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II. Dnia 29 września, w środę  uczestniczyliśmy w Audiencji Generalnej z Ojcem św. Benedyktem XVI na Placu św. Piotra. Ojciec św. aż dwukrotnie przejeżdżał obok nas. Nasza grupa została również wymieniona przez przedstawiciela Ojca św. Tego samego dnia po południu byliśmy na Monte Cassino, gdzie podczas krwawych walk z Niemcami w maju 1944 roku  wsławili się swoją walecznością polscy żołnierze pod dowództwem generała Władysława Andersa. Tam na cmentarzu, gdzie spoczywa ponad 1000 polskich żołnierzy sprawowaliśmy Msze św. modląc się za ich dusze i za wszystkich poległych na tylu wojennych frontach. Zwiedziliśmy też najstarsze Opactwo Benedyktyńskie na Monte Cassino, założone przez św. Benedykta, gdzie pod ołtarzem znajduje się grób św. Benedykta i jego siostry św. Scholastyki.  W programie naszej pielgrzymki był też Asyż. Nawiedziliśmy Bazylikę św. Franciszka, gdzie spoczywa ciało Biedaczyny z Asyżu. Tam też w jednej z kaplic sprawowaliśmy Msze św. Odwiedziliśmy również Bazylikę św. Klary, założycielki sióstr klarysek, gdzie spoczywają doczesne szczątki Świętej. Na szlaku pielgrzymim, już w drodze powrotnej, znalazła się  Wenecja. Najpierw był niezapomniany rejs statkiem, a potem całodzienne zwiedzanie i spacer malowniczymi zakamarkami weneckiej starówki, z Pałacem Dożów i placem św. Marka oraz przepiękną  Bazyliką, w podziemiach której sprawowaliśmy Msze św. Po zwiedzeniu Wenecji i po kolacji w jednej z restauracji, powróciliśmy stateczkiem do autokaru i wyjazd w drogę powrotną przez Alpy z ziemi włoskiej do  Polski. Podczas całej pielgrzymki towarzyszyła nam piękna włoska pogoda i wspaniałe niezapomniane przeżycia, które pozostaną w sercu na całe życie. Mieliśmy też wspaniałą panią przewodnik, której opowieści słuchaliśmy z zapartym tchem, podziwiając jej ogromną wiedzę i  profesjonalizm.  W imieniu wszystkich pielgrzymów serdecznie dziękuję za wspaniałe zorganizowanie pielgrzymki.

Proboszcz Parafii św. Piotra

 - - - - * * * - - - -

Podziękowania od grupy 11-20 września 2010

 - - - - * * * - - - -

Wiadomość wysłana ze strony przez:

Imię i nazwisko: Jadwiga B.

Nazwa firmy: Parafia Katedralna

Temat: Pielgrzymka do Włoch 31.07-9.08.2010r.

Byłam uczestniczką pielgrzymki do Włoch w dniach 31.07-9.08.2010r. Pobyt w Rzymie był spełnieniem mojego marzenia. Ogrom wiadomości z różnych dziedzin przekazany Pani ciepłym głosem był ucztą dla ucha. Super organizacja. Dzięki Pani nie myślałam o zmęczeniu i wysokich temperaturach. Czas wypełniony przyjemnie, pożytecznie i bardzo ciekawie. Już marzę o kolejnych wojażach pod Pani opieką.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam - Jadwiga B.

 - - - - * * * - - - -

Podziękowania od grupy 9-15 lipca 2010

 - - - - * * * - - - -

SMS, 16.07.2010

Jeszcze raz bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY

Od rana jest Pani tematem nr 1. Jesteśmy wdzięczni za to, co Pani dla nas zrobiła i co nam przekazała. Rzadko spotyka się takich ludzi jak Pani. Pozdrawiamy z całego serca.

Przemek Ch. z rodziną

 - - - - * * * - - - -

 Podziękowania od grupy 13-19 maja 2010

 - - - - * * * - - - -

SMS, 09.05.2010

Pani Małgosiu, w imieniu swoim i moich bliskich chcę Pani podziękować za świetną opiekę podczas wyprawy do Turynu. Pozdrawiam, Tomasz Ł.

 - - - - * * * - - - -

Wiadomość wysłana ze strony przez:

Imię i nazwisko: Irena S.

Nazwa firmy: Parafia Miłowice

Temat: Podziękowania

Dziękuję za świetną organizację i opiekę na pielgrzymce do Włoch w lutym 2010 r.To była moja trzecia podróż do tego kraju. Wcześniej odbyłam je z innymi pilotami i biurami podróży. Jednak Pani wiedza i sposób, w jaki została przekazana uczestnikom wyprawy zrobiła na mnie duże wrażenie. Jest Pani profesjonalistką w swojej dziedzinie, zwłaszcza po Italii, osobą bardzo zorganizowaną. Chylę czoła, że informacje o niezwykłych miejscach we Włoszech opowiada Pani z taką pasją i zachwytem, że naprawdę chce się słuchać. Podziwiam, że pomimo zmęczenia, na twarzy Pani zawsze gościł uśmiech i życzliwość dla uczestników wyprawy. Życzę powodzenia i wszystkiego dobrego!

 - - - - * * * - - - -

Wiadomość wysłana ze strony przez:

Imię i nazwisko: Beata L.

Nazwa firmy: Parafia Miłowice

Temat: podziękowanie

Pani Małgosiu - (...) - jeszcze raz chylę czoła przed Pani wiedzą i profesjonalizmem  dziękuję za wspaniałą atmosferę na wycieczce, za ciekawostki o państwie włoskim i za życzliwość. Mam nadzieję na dalszą współpracę i spotkanie z Panią.

 - - - - * * * - - - -

 Podziękowania od grupy 6-13 lutego 2010

 - - - - * * * - - - -

SMS, 01.01.2010

Pani Małgosiu, bardzo dziękujemy, że tak pięknie opowiedziała nam Pani o Pradze. Życzymy dużo dobrego w Nowym Roku. Anna i Janusz H. z Łodzi

 - - - - * * * - - - -

Justyna (Rzym samolotem 6-9.11.2009): gorąco polecam wycieczkę do Rzymu z biurem Axet. Co mogę powiedzieć: super organizacja!!!. Pani Małgosia Duraj - nasz pilot oraz Pani Ania - przewodnik zasługują na największe pochwały - profesjonalistki w każdym calu, do tego przemiłe osoby. Dziękuję i pozdrawiam, Justyna

 - - - - * * * - - - -

 W dniu 24 listopada 2009 10:33 użytkownik Krzysztof napisał:

Minęły szalone dwa tygodnie od naszego pobytu z Panią w Rzymie. Dla przypomnienia: byłem z żoną Ewą, w poniedziałek rano wchodziliśmy na kopułę bazyliki. Chciałem jeszcze raz BARDZO SERDECZNIE - PODZIĘKOWAĆ!!! Był to dla nas bardzo oczekiwany i od dawna wymarzony wyjazd. (...)

Krzysztof M.

 - - - - * * * - - - -

 Dnia Wed, 11 Nov 2009 13:33:36

Wiadomość wysłana ze strony przez: Gabriela i Kazimierz A.

Temat: Podziękowanie

Miła Małgosiu.

Jeszcze raz dziękujemy za opiekę i przekazane informacje historyczne, anegdoty, ciekawostki i  dowcipy (ten o celibacie był super). Także za praktyczne rady jak poruszać się po Rzymie.

Serdeczności ślemy. Gabrysia i Kazik z Łodzi.

 - - - - * * * - - - -

SMS, 16.10.2009

(...) Wszyscy Panią pozdrawiają. Prawdziwą przyjemnością była wyprawa z Panią. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do nas, ks. Zbigniew

 - - - - * * * - - - -

Dnia Sun, 19 Jul 2009, Grażyna D. napisał(a):

Pani Małgosiu, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniałe opowieści, którymi nas Pani raczyła podczas niezapomnianych chwil na Sycylii. Wiedza Pani i sposób jej przekazywania są  naprawdę super, jest Pani w tym bardzo dobra. Miłej pracy i trochę wypoczynku życzą Grażyna i Ryszard.

 - - - - * * * - - - -

 ----- Original Message -----

Od: Anna L.

Do: Malgorzata Duraj

Data: 9 czerwca 2009

Temat: Pilotaż Włochy

Witam Pani Małgosiu,

(...) Razem z moją mamą oraz ciocią byłyśmy uczestniczkami zeszłorocznej (sierpniowej) wycieczki do Włoch, którą to wycieczkę prowadziła Pani.

Wspomnienia są wspaniałe, a w dużej mierze to właśnie dzięki Pani pilotażowi :)

Dlatego piszę z zapytaniem, czy i w tym roku również prowadzi Pani jakieś wycieczki objazdowe (...) do Włoch (...)

Pozdrawiam serdecznie :)

Anna

 - - - - * * * - - - -

 ----- Original Message -----

 Od: Stanislaw P.

Do: Malgorzata Duraj

Data: 1 maja 2009 20:24

Temat: Zdjęcia ITALIA

Dzień Dobry,

Zgodnie z obietnicą przesyłamy kilka zdjęć z naszej wycieczki do Włoch. Jednocześnie bardzo dziękujemy za wspaniałą opiekę nad naszą grupą.

Pozdrawiamy, Alicja i Stanisław

 - - - - * * * - - - -

 Wyrazy wdzięczności

za troskliwą opiekę

i przekazaną wiedzę

Chór "Makrotumia" z Dusznik Zdroju

Włochy, 25.04.2009

 - - - - * * * - - - -

----- Original Message -----

Od: tadeusz p.

Do: Małgorzata Duraj

18 marca 2009 23:57

Temat: Powyjazdowo - luty 2009

Witam panią Małgosię, przepraszam, że tak późno odpisuję, ale nie zaglądałem na pocztę. Wyjazd był udany, ludzie zadowoleni, hotele bardzo dobre, zwłaszcza ostatni w Rimini. Pozostałe hotele były mi znane, bo już w nich spałem. Jeszcze raz dziękuję i polecam się na przyszłość. Pozdrawiam ks. Tadeusz

 - - - - * * * - - - -

----- Original Message -----

From: Aneta Tomasz-Majoch

To: 'Poznański Travel'

Sent: Tuesday, September 16, 2008

Subject: Podziękowania i relacja z wycieczki do Włoch, 24.05.2008 - 1.06.2008 Człuchów

Szanowni Państwo,

w imieniu uczniów, opiekunów oraz własnym chciałabym bardzo serdecznie podziękować za wspaniałą wycieczkę do Włoch zorganizowaną przez biuro Poznański Travel dla Zespołu Szkół Społecznych w Człuchowie. Relację z tej wycieczki oraz zdjęcia uczniowie zamieścili na stronie internetowej szkoły http://losto.net/www/czytaj/11, tam również specjalne podziękowania dla naszej pilotki, pani Małgosi Duraj oraz pana Andrzeja Poznańskiego . Państwa profesjonalizm i miłe wspomnienia przyczyniły się, że kolejna grupa z naszej szkoły w czerwcu 2009 odwiedzi przepiękne Włochy. Dziękujemy i prosimy wykorzystać ten link jako reklamę dla państwa pracy. Pozdrawiam, Aneta Tomasz-Majoch

 - - - - * * * - - - -