Pilotaż wycieczek      +48 504 008 721        info@moja-italia.pl        malgorzata.duraj@gazeta.pl

      Ze względu na miejsce zamieszkania (Wrocław) dość często pilotuję grupy do Czech. Dla mieszkańców Dolnego Śląska Praga leży bliżej niż Warszawa, jest więc częstym celem wypraw jednodniowych czy weekendowych.

      Dużą wygodą dla organizatorów takich wyjazdów jest skorzystanie z usług osoby posiadającej uprawnienia pilota oraz przewodnika. Dzięki temu zapewniają swoim turystom zarówno opiekę pilota podczas całego przejazdu, jak i usługę przewodnika miejskiego w Pradze. Nie muszą się martwić o znalezienie przewodnika w Pradze (ani o to, czy znaleziony przewodnik będzie znał język polski w stopniu wystarczającym do ukazania piękna Złotej Pragi), nie muszą martwić się o pilota, który, oprowadzając bez uprawnień*, może mieć nieprzyjemności, nie muszą wyjaśniać turystom różnicy między pilotem i przewodnikiem, czy informować, iż "pilot nie oprowadza po wnętrzach i muzeach".

      Powyższe czynniki skłoniły mnie do ukończenia Kursu Przewodników Miejskich po Pradze (listopad 2010) oraz zdania egzaminu państwowego (styczeń 2011).

      Mogę teraz zatem zaoferować kontrahentom nie tylko doświadczenie, ale również państwowe uprawnienia.

      Zapraszam do skorzystania z moich usług!

* zawód przewodnika został w Czechach zderegulowany, ale wymagana jest zgoda czeskiego Ministerstwa Finansów na świadczenie usług